wz

Stránka o vodních želvách aneb želvy v akci.


Jak by mohlo vypadat akvárium.

Ubytování vodní želvy

Jsou dvě hlavní možnosti, jak vodní želvu ubytovat: želvárium a akvárium.
V akvariu musíte použít takový kámen, aby se na něm želva mohla slunit, proto musí vyčnívat nad hladinu.
U želvária, které je postavéné tak, že část plochy je nad vodou, nemusíte dávat kameny. Přesto je však doporučuji. Akvárium či želvárium bez filtru musíte čistit přibližně jednou týdně.
Želva se určitě bude cítit lépe ve vyčištěném než v špinavém akváriu a také pro dekoraci je lepší první možnost.

Filtry

Pokud budete mít filtr, nemusíte akvárko tak často čistit.
Jestliže však máte želvu v pokoji, kde radši zachováváte zimu, je při filtru velice důležité topné tělísko, či jiný oteplovač vody. Jinak bude mít vaše voda skoro neustále 16 stupňů a vy budete muset přilévat vařící vodu.

Světlo

Postačí úplně normální stolní lampička, je však důležité, aby mířila přímo na kámen, plochu, kde se vaše želva/y ráda/y vyhřívá/ají. Ale můžete si také koupit ve specializovaných obchodech zářivku,aby vytvářela dostatek tepla a světla na potřebná místa.


Umístění

Akvárium je vhodné umístit tak, aby sluneční záření dopadalo na kámen, kde se vaše želva bude slunit. Poté už podle jeho teploty snadno zjistíte, zda-li je potřebná ještě lampa nebo záření postačí.
Po nákupu želvu vkládáte do poloplného akvária s vodou, která má teplotu vhodnou pro vaší želvu.
Snadno poznáte, jestli je voda studená, protože vám do ní želva nebude chtít chodit a bude neustále na souši.
U nás můžeme želvy z mírných pásem ubytovat i ve venkovním výběhu,v období června a letních prázdnin.
Výběh pro vodní želvy se obvykle skládá z nějakého jezírka a části sucha, kde se želva bude moci slunit. Pro suchozemské želvy většinu plochy bude zabírat suchá část a na zbylé bude voda.
Pokud máte želvu mladou, je potřeba tento výběh z vrchu zakrýt pletivem, aby želvu neobtěžovali ptáci, kočka nebo pes.Pro suchozemské i vodní želvy je však nezbytný úkryt.

Věděli jste, že želvy rostou,podle toho jak mají velké akvarium? Tyto stránky jsou validní podle HTML validátoru v HTML 4.01 Transitional a jejich autorem je Liska11.