wz

Stránka o vodních želvách aneb želvy v akci.

      Úvod   Před koupí želvy   Novinky   Ubytování   Nemoce   Potrava    Ochrana želv   Návštěvní kniha   Galerie   Odkazy   Konkrétní druhy želv   Ankety   Zajímavosti   Kolik toho víte o želvách?   Anatomie   Výstavy  

Potrava želv:

Vodní želvy se v mládí živí převážně masovou složkou potravy, v dospělosti pak ale stále více stoupá i býložravá složka, to však neznamená, že stará želva vůbec nebude jíst maso. Když dáváme želvě potravu, musíme myslet na prostor, kde se její druh v přírodě vyskytuje a snažit se dávat co nejvíce to, co by tam mohla najít. Samozřejmě to není jednoduché, a tak se jako záchytný bod ukazuje, dávat želvě co nejvíce druhů potravy. Neboť právě rozmanitost potravy želvě dává dostatek vitamínů a jiných stopových prvků, jež potřebuje.

Želvám nabízejte potravu několikrát týdně podle jejich věku ,ročního období...

Masová složka potravy:
Jako maso bývají pro vodní želvy velice vhodné červy například sušené, ty jí želvy s velkou chutí. Kdo na to má žaludek, může jim dávát také živé červy, plže, žížaly, měkkýše, v některých zdrojích se uvádějí take větším želvám myší holátka. Želvám můžete dát také některé kočičí konzervy s masem.

Takováto jídla podáváme želvě pinzetou později, když si na vás zvykne, můžete i prsty,což má však nevhodný důsledek, že se vám některé želvy budou snažit ukousnout prsty v iluzi, že je to žrádlo. Před krmením by jste měli opakovat nějaký zvuk, aby si želva přivykla, že po tomto zvuku bude potrava.

Rostliny:
Z rostlin můžeme dávat například jetel, pampelišky, po případě ovoce. Některé želvy přímo milují pomeranče...

Potravu želvám nedávejte, pakliže se sluní, zbytečně je vyrušíte a obzvláště na začátku jejich pobytu u vás si porušíte důvěru.

Věděli jste, že suchozemské želvy dokáží vypít tolik vody, že to je až 45% jejich tělesné hmotnosti? Tyto stránky jsou validní podle HTML validátoru v HTML 4.01 Transitional a jejich autorem je Liska11.